OMAN DMC programy

Oman to perełka Bliskiego Wschodu, szczególnie pod kątem przyrodniczym ale także ze względu na wyjątkową gościnność mieszkańców, bezpieczeństwo a także walory klimatyczne. Najbardziej znanym regionem na pobyty turystyczne jest Salalah na południu Omanu. Ten wyjątkowy kraj oferuje dużo więcej i warto poznać ofertę turystyczną połączoną z pobytem w stolicy Muscat.

Najważniejsze atrakcje Omanu:

  • Muscat: Wielki Meczet Sułtana Qaboos’a, Al Alam Pałac Królewski, Opera Królewska, Souk – tradycyjny targ, wycieczki łodzią – obserwowanie delfinów, snorkeling
  • Nizwa: fort Nizwa i souk – najważniejsze miasto położone w pobliżu gór Al-Hadżar oraz jedno z najstarszych w Omanie. Przez wieki było głównym ośrodkiem handlu, rzemiosła, religii i kultury, w VI i VII wieku stolica kraju.
  • Wahiba Sands – wschód i zachód słońca, jeep tour, quady, nocleg na pustyni. Piaski Sharqiya to pustynny region w Omanie rozciągający się na powierzchni 12500 km2 – długości 180km – został nazwany na cześć plemienia Bani Wahiba.
  • Wadi Bani Khalid – Wadi – doliny pustynne (o długości do kilkuset kilometrów) , także o stromych zboczach, powstałe w wyniku wód płynących okresowo po ulewach
  • relaks na wybrzeżu w jednym z luksusowych hoteli międzynarodowych sieci w Muscat

Przykładowy program pobytu w Omanie – wypoczynek + zwiedzanie